Ignacjańskie Dni Młodzieży
28 - 31 lipca 2018 | Stara Wieś

Ignacjańskie Dni Młodzieży to wyjątkowe wakacyjne wydarzenie adresowane do gimnazjalistów i licealistów z całej Polski. Młodzi spędzają ze sobą pięć dni w jezuickich ogrodach w Starej Wsi k. Brzozowa. W tym czasie mogą się przekonać, że wiara w Jezusa jest źródłem dojrzałości oraz trwałych przyjaźni z rówieśnikami z całej Polski i nie tylko. IDMy są przede wszystkim świętem młodych, którzy należą do jezuickiego duszpasterstwa młodzieżowego Magis. Lipcowy zlot to uwieńczenie całego roku cotygodniowych spotkań w kilkunastu wspólnotach rozsianych po całej Polsce.

Wakacyjne spotkanie stwarza młodym przestrzeń do odpowiedzenia sobie na pytanie o ich miejsce w społeczeństwie, w Kościele i ich rolę w świecie. W kilkusetosobowym gronie rówieśników pokonują dzielące ich przeszkody i znajdują przyjaciół, na których mogą polegać. Łączy ich otwartość na nowe pomysły, chęć podejmowania wyzwań i gotowość do poznawania ludzi z różnych regionów Polski. Dobrą okazją do tego są przede wszystkim proponowane warsztaty. Biorący w nich udział, odkrywają swoje zdolności oraz wartości religijne i kulturalne.

Odbyło się już dwanaście edycji tej imprezy gromadzącej młodych związanych z jezuitami. Coraz wyższy poziom tego wydarzenia jest możliwy dzięki współpracy duszpasterzy młodzieżowych, wsparciu sympatyków, hojności dobroczyńców, życzliwości władz miasta Brzozów i podkarpackich gmin oraz innych instytucji. Dziękuję za wszelką materialną pomoc i modlitewne westchnienia w intencji IDMów w imieniu wszystkich zaangażowanych w ich organizację.

o. Mariusz Balcerak SJ
Dyrektor XIII Ignacjańskich Dni Młodzieży

Czytaj więcej na temat historii i celów IDM >>

 
  • Podziękowania