Ignacjańskie Dni Młodzieży
28 lipca - 1 sierpnia 2019 | Stara Wieś

Wiosna jest już z nami, więc do XIV Ignacjańskich Dni Młodzieży już bardzo blisko. Najwyższa pora, aby pokazać nasze przygotowania do nich. Zaczniemy od zaprezentowania wam hasła tegorocznego spotkania.Jak zapewne wiecie, 15 sierpnia 1568 w Rzymie, w nowicjacie jezuitów, umiera osiemnastoletni Stanisław Kostka. Ci, którzy matematykę mają w małym palcu, od razu policzyli, że od tamtego momentu właśnie 460 lat. Dlatego też polscy biskupi ogłosili ten rok rokiem św. Stanisława Kostki SJ. Ale to jeszcze nie koniec.

Jak pamiętacie, a nie, możecie nie pamiętać, w 2008 roku Kostka został obrany patronem Magisu. I znów, nawet licząc na palcach, łatwo widać, że od tamtej chwili mija już 10 lat.

Zatem macie rację, nie mogło być inaczej: tegoroczne IDMy muszą się kręcić wokół postaci św. Stanisława Kostki. A hasło spotkania brzmi…

 

Czy boisz się pragnąć?

 

Nawiązuje ono oczywiście do postaci świętego i jego walki o możliwość realizacji swoich pragnień. Będąc pewny, że pragnienie wstąpienia do jezuitów, które czuł w sobie, pochodzi od Boga, mierzył się z wieloma przeciwnościami i trudnościami, żeby je zrealizować.

Jednocześnie jest to też pytanie do Ciebie: czy Ty boisz się pragnąć? Czy w ogóle znasz swoje pragnienia, potrafisz się do nich przyznać? Czy potrafisz rozpoznać te, które pochodzą od Boga, od chwilowej mody, kaprysu, krótkiej przygody? I, najważniejsze: co robisz, żeby realizować te swoje dobre pragnienia?

 

Kolejne informacje już niedługo :)

Błażej Sikora SJ   Kategorie wpisu: Archiwum, XIV IDM   Data dodania: 21 Mar 2018

 
  • Podziękowania