Ignacjańskie Dni Młodzieży
28 lipca - 1 sierpnia 2019 | Stara Wieś

Przedstawiamy dziś spis warsztatów, które będą prowadzone podczas trzynastej edycji Ignacjańskich Dni Młodzieży w Starej Wsi w dniach 25-29 lipca. Mamy propozycję 32 warsztatów, w których będzie mogła wziąć udział konkretna liczba uczestników. Oto one!

WSZYSTKIE WARSZTATY DO POBRANIA TUTAJ W PDF

Spis warsztatów: Zabierz głos! Czyli warsztaty z wystąpień publicznych, Strażackie, Salsa Cubana, Uszyj to!, Warsztaty siatkarskie, Wyszydełkuj Przyjaciela, Chloromania, Muzyka uwielbienia, Jam Session, Gospel, Speedcubing, czyli kostka Rubika, IMPRO czyli Teatr Improwizowany, Sutasz – biżuteria magii wzorów, Mr. Malnick, Pod Sztandarem Jezusa – w koszarach modlitwy, Dwa sztandary – Miecz, Dwa Sztandary – Łuk, Warsztat dla animatorów Magis, Podstawy Karate Shinkyokushin, Break God Vibes (Break Dance), Ogarnij się! – czyli jak podróżować w czasie!, Kręcimy FILM!, Masaż klasyczny,Warsztaty rysunkowe, animacja i integracja, Fotograficzno-Modowe, Warsztaty Teatralne, Warsztaty kaligrafii i iluminacji celtyckiej, Zagadki logiczne i planszówki, „Good news is no news” ? Słów kilka o dziennikarstwie., Devising theatre, Nauka tańca użytkowego: na każdą imprezę, dyskotekę i potańcówkę.

Zabierz głos! Czyli warsztaty z wystąpień publicznych

Prowadzący: Aleksandra Lewandowska

COŚ O SOBIE Jestem mówczynią, konferansjerką, tłumaczką, zajmuję się też aktorstwem i podkładaniem głosu do nagrań. Przez wiele lat byłam związana z duszpasterstwem oo. jezuitów, obecnie jestem w WŻCH. Na co dzień zajmuję się m.in. przemawianiem, prowadzeniem imprez i aktorstwem. Jestem tegoroczną laureatką 3. miejsca w ćwierćfinałach Mistrzostw Świata w mowach inspirujących.

OPIS WARSZTATU A teraz poprosimy o zabranie głosu… Ciebie. Tak, Ciebie! Co czujesz? Strach, brak pewności siebie, lęk przed kompromitacją? A może podekscytowanie i radość? Niezależnie od tego, czy występowanie przed ludźmi to dla Ciebie wielka trauma, czy wielka frajda, wybierz te warsztaty, jeśli chcesz się dowiedzieć: – jak przygotować dobre wystąpienie – jak mówić, żeby inni Cię słuchali (i słyszeli:) – jak się dobrze zaprezentować, czyli co zrobić z rękami, nogami i oczami na scenie :) Wszystkie te poważnie brzmiące zagadnienia będziesz ćwiczyć w przyjaznej atmosferze, pod okiem niezbyt poważnej prowadzącej:) Mam nadzieję, że te warsztaty zainspirują Cię do odważnego zabierania głosu w każdej sytuacji! Na warsztaty warto zabrać luźny strój i coś do pisania.

 

Muzyka uwielbienia

Prowadzący: Dominik Dubiel SJ / Przemek Kleczkowski

COŚ O SOBIE Dominik Dubiel SJ – muzyk, pianista, kompozytor, producent muzyczny. Współtwórca Koncertów Nowej Ewangelizacji w Starej Wsi i Krakowie, prowadzi projekt The Jesuit Music. Współpracował m.in. z Kasią Bogusz, Agnieszką Musiał, Joachimem Menclem, Poldkiem Twardowskim.

Przemek Kleczkowski – kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, producent muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na prestiżowym Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Był wykonawcą hymnu i solistą Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Prowadzi autorski projekt Przemek Kleczkowski Group. Współpracuje lub współpracuje m.in. z AmenBand Reaktywacja, niemaGOtu.

OPIS WARSZTATU Jak uwielbiać Boga śpiewem? Jedni mówią, że liczy się szczerość modlitwy, inni – że konieczny jest porządny poziom muzyczny. Na tych warsztatach będziesz mógł rozwinąć obydwa te elementy i harmonijnie je połączyć. Pracując na konkretnych utworach podniesiesz poziom swojej techniki wokalnej, zdobędziesz doświadczenie śpiewu wielogłosowego i dowiesz się jak aranżować piosenki uwielbieniowe, żeby dobrze brzmiały – nie tylko pobudzając emocje, ale i prowadząc do prawdziwej modlitwy. Podczas warsztatów podzielimy się też naszym doświadczeniem posługiwania podczas wydarzeń muzyczno-duchowych: od modlitwy w małych wspólnotach, przez koncerty ewangelizacyjne, aż po główną scenę Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy szczególnie liderów diakonii muzycznych. Dominik&Przemek

 

Jam Session

Prowadzący: Jasiek Dziedzic, Mateusz Górowski

COŚ O SOBIE Jestem byłym Magisowiczem. Wiem ile dały mi rekolekcje i IDMy dlatego też chcę przekazać innym to czego się tu nauczyłem. Od 8/9 lat gram na gitarze basowej, akustycznej oraz instrumentach perkusyjnych.

OPIS WARSZTATU Warsztaty te będą polegały na pobawieniu się muzyką. Podczas sesji warsztatowych odpoczniesz, posłuchasz „dobrej” muzyki, nauczysz się przydatnych rzeczy, rozwiniesz swój talent i poszerzysz horyzonty. Nie myśl „Czy jestem na tyle dobry/a” – TO NIE JEST WAŻNE. Biorąc ze sobą swój instrument ubogacisz nasz zespół i przeżyjesz świetne chwile robiąc to, co lubisz!

 

Warsztaty strażackie

Prowadzący: Dominik Sowa, Marek Kostka

COŚ O SOBIE Zamiłowany w Straży Pożarnej, członek OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA NOWY SĄCZ-BIEGONICE, chcący przekazać i podzielić się nabytym doświadczeniem oraz pasją.

OPIS WARSZTATU Chcesz pomagać lub już pomagasz innym bezinteresownie Lubisz wyzwania? Chcesz dowiedzieć bądź doświadczyć walki z ogniem i innymi żywiołami? A może posiadasz instynkt przywódczy? Coś dla miłośników współpracy oraz twardzieli.

 

Salsa Cubana

Prowadzący: Joanna Wojciechowska, Dawid Chmiel

COŚ O SOBIE Jestem studentką matematyki. Bardzo lubię śpiewać i grać na pianinie. Moją wielką pasją jest taniec towarzyski, a szczególnie tańce latyno-amerykańskie. Od 1,5 roku tańczę salsę, a 0,5 roku temu zaczęłam też tańczyć bachatę.

OPIS WARSZTATU Chcesz przekonać się, jak wiele radości daje wspólny taniec? Nie ważne, czy dobrze czujesz się na parkiecie, czy też taniec jest Ci zupełnie obcy, warsztaty Salsa Cubana są właśnie dla Ciebie! Na zajęciach nauczymy Was podstaw Salsy, a także jej odmiany – Ruedy de Casino, czyli tańca w kole z efektownymi figurami tańczonymi na hasło prowadzącego. Kroki Salsy są łatwe do nauczenia, a dzięki warsztatom swobodnie zatańczycie na każdej Salsotece oraz zyskacie podstawy do nauki innych tańców! Zachęcamy do zapisów w parach jak i indywidualnie – przewidujemy częste rotacje między parami. Koniecznie weźcie ze sobą: wygodne ubranie, zmienne buty i odrobinę pozytywnego nastawienia. Dobry humor zapewniamy na miejscu :)

 

Uszyj to!

Prowadzący: Małgorzata Hełmecka

COŚ O SOBIE Kończę 3 rok studiów na kierunku „genetyka” we Wrocławiu ale on nowego semestru rozpoczynam nowe studia „analityka medyczna”, które będą trwały aż 5 lat. Skąd taka decyzja? Stwierdziłam, że chcę coś dawać ludziom z siebie a nauka to obszar, którym 90% skupia się na tym że JA coś odkryję i dostanę Nobla. A w analityce mogę komuś pomóc zdiagnozować jakąś chorobę dzięki czemu będzie mógł się leczyć. Poza tym lubię pracę w labo:) Gdy mam wolny czas to lubię chodzić na spacery, zwiedzać (aktualnie eksploruję Polskę), szyć gdy najdzie mnie wena, chodzić po górach ale dopiero 2 lata temu zrozumiałam, że sprawia mi to przyjemność. No i jak 99% studentów niestety lubię oglądać seriale :)

OPIS WARSZTATU Chcesz ciekawie ozdobić okładkę swojego dziennika duchowego? A może potrzebujesz etui na telefon czy tablet a nie możesz znaleźć interesującego Cię wzoru, no i jeszcze te ceny (!) …Albo masz pomysł na torebkę marzeń czy inne akcesorium? W takich i innych przypadkach te warsztaty są dla Ciebie :) Będziemy pracować z wykorzystaniem filcu i muliny żeby stworzyć piękne i jedyne w swoim rodzaju projekty. Zapraszam Cię serdecznie zarówno jeśli miałaś/miałeś już do czynienia z szyciem ale również jeśli jest to dla Ciebie koszmarem a chciałbyś nauczyć się wreszcie jak przyszyć te guziki :)

 

Warsztaty siatkarskie

Prowadzący: Sebastian Gierlach, Faustyna Jajko

COŚ O SOBIE Obecnie studiuję wychowanie fizyczne na III roku w Tarnowie, moją pasją jest przede wszystkim sport oraz muzyka. Przez 5 lat należałem do wspólnoty Magis a po ukończeniu formacji pomagam tej wspólnocie jako wolontariusz (opiekun)

OPIS WARSZTATU Witaj! Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z siatkówką to zapraszamy Cię na nasze warsztaty. Ze swojej strony możemy zagwarantować zdecydowany brak nudy i świetną atmosferę. Będziemy doskonalić nasze umiejętności, a przy tym dobrze się bawić. Jeśli ciężki wysiłek i zmęczenie nie są Ci obce to serdecznie zapraszamy Cię do współpracy :)

 

Wyszydełkuj Przyjaciela

Prowadzący: Karolina Listkiewicz

COŚ O SOBIE Magisowy „dinozaur”, obecnie studentka pedagogiki specjalnej, wreszcie odnajdując swoje powołanie. Szydełkiem czaruję od dobrych kilku lat, i niejednego człowieka (nawet mężczyzn!) zaraziłam miłością do tego ;)

OPIS WARSZTATU Szydełkowanie to nie tylko serwetki i babcine sweterki! U mnie zrobicie w pełni trójwymiarową maskotkę – zobaczycie, że jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia ;)

 

Chloromania

Prowadzący: Jan Głąba

COŚ O SOBIE Kocham swoje życie, samotne, górskie wędrówki, długie trasy rowerowe. Czasem wypuszczam się w teren w siodle, lubię biegać. Przez 6 lat trenowałem wyczynowo pływanie, dziś zajmuje się ratownictwem. Mam marzenia i staram się je realizować. Lubię pracować z ludźmi i walczyć o ducha magis!

OPIS WARSZTATU Jeśli lubisz pływać i chcesz poznać tajniki techniki oraz wyczynowego treningu te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Walcząc w chlorze będziesz miał okazje do doskonalenia swoich umiejętności, rywalizacji indywidualnej i sztafetowej, a także niepowtarzalną szanse do nagrania swoich „wyczynów” pod wodą i omówienia ich z prowadzącym. Z pewnością stworzymy dobry team, z luźną atmosferą i wydobędziemy z siebie ducha magis! Uwaga: uczestnik musi mieć ze sobą strój pływacki, klapki, ręcznik i pozytywne nastawienie! Do zobaczenia! Janek Głąba, co DOBRE ma życie :)

 

Warsztaty Gospel

Prowadzący: Sylwia Tomaszewska-Siedlarz

COŚ O SOBIE Jestem dyrygentem-chórmistrzem, prowadzę kilka chórów w Nowym Sączu (młodzieżowy, mieszany, dziecięcy, gospel) oraz orkiestrę Katolickiej Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia. Pracuję też z dziećmi z przedszkola muzycznego w Nowym Sączu oraz jako instruktor wokalny z zespołem Promyczki Dobra w Nowym Sączu. Okazjonalnie prowadzę różne warsztaty wokalne, m.in. gospel. Kocham pracować z ludźmi a praca z chórami i zespołami to moja wielka pasja. Oprócz muzyki dużo radości czerpię ze sportu, głównie biegania i jazdy na rowerze.

OPIS WARSZTATU Muzyka Gospel to nie tylko wyśpiewywanie pięknych dźwięków. Poza dynamicznym, żywiołowym, ale też wzruszającym i melodyjnym charakterem muzyki Gospel, jej przesłanie sięga o wiele dalej, głębiej… Dotyka najbardziej zatwardziałych zakątków serca i sprawia, że chce się jeszcze mocniej, jeszcze radośniej i jeszcze bardziej świadomie wyśpiewywać modlitwę uwielbienia dla Jezusa Chrystusa. Gospel to jeden z najbardziej niesamowitych sposobów na stworzenie osobistej, wyjątkowej relacji z Bogiem, relacji, w której nie musimy niczego udawać. Modlitwa śpiewem, szczególnie pięknymi i poruszającymi serce tekstami piosenek gospel to wspaniałe doświadczenie, które tak naprawdę trudno opisać słowami. Zapraszam zatem wszystkich zainteresowanych na warsztaty gospel.

 

Speedcubing, czyli kostka Rubika

Prowadzący: Paweł Wojciechowski, Karol Kuczmarz

COŚ O SOBIE Jestem we Wrocławskiej wspólnocie od 3 lat, i od mniej więcej samego czasu interesuję się speedcubingiem, czyli układaniem kostki na czas. W kilku konkurencjach zajmuję miejsca w pierwszej 100 w Polsce, a w jednej w pierwszej 500 na świecie (rankingi są bez podziału wiekowego). Dodatkowo gram na 2 instrumentach.

OPIS WARSZTATU Chyba każdy kiedyś próbował ułożyć tą znaną zabawkę, większość poległa na ułożeniu jednej ścianki. Wbrew pozorom ułożenie całej nie jest trudne i nie trzeba być geniuszem aby tego dokonać. Wystarczy trochę czasu i samozaparcia. Prowadzący warsztaty dokonał tego blisko 100 tysięcy razy i robi to w średnio 12 sekund! Nauczysz się tutaj jak układać kostkę Rubika i jej modyfikacje, poznasz różne odmiany kostek, sprzęt używany podczas zawodów, jak i zasady panujące w ich trakcie. Układanie to naprawdę nic trudnego, a satysfakcja z tego jest ogromna.

 

Sutasz – biżuteria magii wzorów

Prowadzący: Katarzyna Szlichta

COŚ O SOBIE Jestem Kasia, w pracy zajmuje się przygotowywaniem programów na obrabiarki CNC. Ukończyłam studia w Gliwicach na Politechnice Śląskiej. Moje pasje to fotografie i robienie biżuterii. Bardzo lubię podróże, wyjazd na kilka dni zawsze dobry.

OPIS WARSZTATU Na warsztatach poznamy i wykonywać będziemy biżuterię techniką Sutasz/ Soutache. Sutasz to niezwykły haft ręczny dający finezyjne efekty zarówno pod względem formy jak i kolorystyki. W zależności od Twojej woli będzie możliwe wykonanie wszystkiego od kolczyków przez bransoletki, naszyjniki, broszki i nie tylko. Przekonasz się, że stworzysz niepowtarzalne oryginalne i jedyne w swoim rodzaju rękodzieło.

 

Mr. Malnick – native english speaker!

Prowadzący: Aaron Malnick, S.J.

COŚ O SOBIE I am an American Jesuit from Chicago studying the Polish language this summer in Krakow. I teach Ethics at the largest Jesuit High School in the United States. I enjoy hiking, cooking, and rap music.

OPIS WARSZTATU In this workshop you will learn American idioms and slang, practice American English pronunciation, develop conversation skills, pray the Divine Mercy in English, and learn the words to some popular American songs!

 

Pod Sztandarem Jezusa – w koszarach modlitwy

Prowadzący: Mateusz Basiejko SJ

COŚ O SOBIE jezuita, skończył magisterkę w Irlandii, będzie studiował teologię w Warszawie

OPIS WARSZTATU Przyłączając się pod Sztandar Jezusa stajemy się Jego wojowniczkami i wojownikami. Wśród naszego podstawowego wyposażenia znajdzie się oręże, którym będziemy staczać codzienne bitwy. Najważniejszą bronią i tarczą, jaką przyjdzie nam się posługiwać, będzie modlitwa. ‘Pod Sztandarem Jezusa – w koszarach modlitwy’ to warsztat modlitewno-biblijny. W trakcie naszych spotkań będziemy wspólnie odkrywać głębię modlitwy i przestrzeń wewnętrznej ciszy, która jest warunkiem każdego Spotkania. Przyjrzymy się także postaciom kilku wojowników przedstawionych na kartach Pisma Świętego, aby odkryć duchowe prawa jakie zawarte są w Kodeksie Rycerskim Jezusa.

 

Dwa sztandary – Miecz

Prowadzący: Marcin Duda, Jakub Tymków

COŚ O SOBIE Jestem mężem i ojcem, rekonstruktorem, organizatorem imprez, kierowniekiem oddziału biblioteki miejskiej w Opolu, animatorem kultury oraz założycielem i Mistrzem Bractwa Tradycji Joannickich ORDO. Rekonstrukcją, walką mieczem i odtwarzaniem historii zajmuje się już 16 lat. Jako rekonstruktor byłem słowaniniem, pływałem na drakkarach nie jako wiking ale jako legionista rzymski w trakcie imprez zagranicznych. walczyłem z hordami barbarzyńców w Austrii i dobywałem miecza jako rycerz-mnich na turniejach w Polskich zamkach. Jeżdżę konno i strzelam z łuku. Po prostu pomagam historii żyć w teraźniejszości :)

OPIS WARSZTATU Warsztaty Dwa Sztandary – Miecz: to czas dla tych, którzy posiadają w sobie żar walki i ambicję rycerskie. W trakcie zajęć poświęcimy się technice walki mieczem średniowiecznym jednoręcznym z tarcza i zakosztujemy w mieczu półtoraręcznym. Dotkniemy rekonstrukcji – czasów XV wieku ale też sięgniemy dalej przyglądając się i poznając rzymską armię antyku. To warsztaty dla twardych mężczyzn i zdecydowanych kobiet. Nie dla tych, którzy myślą, że w życiu wszystko przychodzi łatwo albo niewielkim wysiłkiem – my będziemy pracować! Technika walki mieczem, walka w zbroi, etos rycerski, ale też znamię rekonstrukcji czyli odpowiedź na pytanie: co to jest, jak mogę się w tym odnaleźć? To na warsztatach „Dwa Sztandary – Miecz”

 

Dwa Sztandary – Łuk

Prowadzący: Łukasz Rejdych

COŚ O SOBIE Grafik komputerowy, pasjonat historii

OPIS WARSZTATU Warsztaty z łucznictwa tradycyjnego to idealny dla każdego sposób na spędzenie czasu, niezależnie od płci, czy wieku. Na naszych warsztatach poznacie łucznictwo nie tylko od strony teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej. Czekają na was: – ciekawostki łucznicze, – strzelanie do tarcz, – strzelanie do figur 3D, – gry i turnieje łucznicze.

 

Warsztat dla animatorów

Prowadzący: o. Mateusz Janyga SJ

COŚ O SOBIE jezuita, duszpasterz wspólnoty Magis w Gliwicach

OPIS WARSZTATU Warsztat tylko dla animatorów wspólnoty Magis.

 

Podstawy Karate Shinkyokushin

Prowadzący: Piotr Pierzga

COŚ O SOBIE Właściwie mogę to ująć w dwóch słowach rodzina i karate. Od lat jestem zafascynowany karate. Trenuję już wiele, wiele lat, mimo to stale odkrywam coś nowego. Lubię rozmawiać z ludźmi. Cieszy mnie kiedy mogę podzielić się swoją wiedzą z innymi. Od zawsze uwielbiałem czytać książki, szczególnie związane z historią i geografią.

OPIS WARSZTATU Na warsztatach dowiesz się jakie są podstawy karate oraz jaką filozofią życia powinna kierować się osoba trenująca Wschodnie Sztuki Walki. Nauczysz się podstawowych technik oraz kata. Dowiesz się jak zastosować poznane techniki w praktyce.

 

Break God Vibes (Break Dance)

Prowadzący: Marcin Minkina

COŚ O SOBIE Mam na imię Marcin mówią na mnie Minkin jestem Bboyem tańczę od 8 lat Dla mniej wtajemniczonych tańczę Breaking (Break Dance) używam kazdej części ciała interpretując muzykę. Reprezentuje Międzynarodowe Crew Flexible Flav i uważam że to jeden z darów od Boga. Na co dzień pracuje w Spa i uczę tańczyć na swoich zajęciach, jeżdżę też na liczne zawody oraz warsztaty po całej Europie. Byłem też uczestnikiem IDMów, udało mi się być na trzech

OPIS WARSZTATU Na warsztatach z Breaking (Break Dance) będziemy szukać swojej drogi w muzyce. Break to nie tylko figury – ten taniec ma swoje podstawy zarówno w USA, jak i w Europie. Dam wam z siebie więcej niż dostałem: wiedza, kroki, zabawę. Nie zabraknie wspólnej modlitwy. Ten taniec nie jest tylko dla mężczyzn, pamiętajcie o tym!

 

Ogarnij się! – czyli jak podróżować w czasie!

Prowadzący: Dawid Radomski

COŚ O SOBIE Od kilku lat wspieram młodych ludzi w ich rozwoju – poprzez konsultacje kariery, rozwój zespołów, przygotowanie do wystąpień publicznych czy warsztaty w szkołach – z zarządzania sobą w czasie, odkrywania mocnych stron, itp. Sporo podróżuje autostopem – ostatnio np do św. o. Pio; na co dzień, prowadzę fundację Ścieżki Liderów oraz oprowadzam turystów po Twierdzy Kłodzko. Z dawnych dziejów – m.in. animator MAGIS :)

OPIS WARSZTATU Nie możemy ‚zarządzać czasem’ – od tego jest Pan Bóg, jako że czas stworzył. Możemy jednak nauczyć się podróżować we własnym czasie, określać go i skutecznie wykorzystywać. W trakcie warsztatu: – pokażę Ci jak działa Twój mózg przy stresie (np przed egzaminem/sprawdzianem) i powiem Ci jak najlepiej to wykorzystać, by tracić jak najmniej czasu! – dowiesz się czym dokładnie jest prokrastynacja [notoryczne odkładanie rzeczy na później], jak sobie z nią poradzić – powiem Ci, jak sam sprawiłem że mam dodatkowe 15 godzin w tygodniu [serio!] – podam Ci sekret jednego z prezydentów USA na efektywną pracę – sprawdzimy też, czemu noworoczne postanowienia się nie spełniają i co z tym zrobić? – i inne! słowem: pomogę Ci się ogarnąć ;)

 

Kręcimy FILM!

Prowadzący: Arczi Pruś SJ

COŚ O SOBIE chrześcijanin. szaleniec. pyszny. filmowiec.

OPIS WARSZTATU Nakręcimy film. Przejdziemy przez cały etap tworzenia – scenariusz, próby aktorskie, praca z aktorami, rekwizyty, zdjęcia filmowe, montaż. Warsztaty dla kreatywnych osób z głową kipiącą szalonymi pomysłami. Jeśli Twoja wyobraźnia zaskakuje Ciebie samego to jest to miejsce dla Ciebie! Możesz przynieść własny sprzęt do kręcenia (kamerę, aparat, telefon) Warsztaty filmowe prowadzi doświadczony i nagradzany reżyser, scenarzysta, operator.

 

Masaż klasyczny

Prowadzący: Magdalena Sołtysik

COŚ O SOBIE Studiuję fizjoterapię na UM w Lublinie na IV roku. Lubię aktywnie spędzać czas, kocham góry i długie wędrówki.

OPIS WARSZTATU Warsztaty z masażu klasycznego to nie tylko zdobywanie wiedzy o ludzkim ciele i technikach masażu. To przede wszystkim możliwość praktycznego zastosowania tej wiedzy pod czujnym okiem instruktora. Poznamy i opanujemy podstawowe techniki i zasady masażu klasycznego. W rezultacie będziemy mogli zaoferować znajomym masaż, będący fantastyczną formą relaksu!

 

Warsztaty rysunkowe

Prowadzący: Marta Domagała

COŚ O SOBIE Jestem studentką IV roku grafiki na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, całym sercem kocham sztukę i czuję się powołana do tego, by za jej pośrednictwem szerzyć w świecie dobro i piękno. Poza tym lubię się czasem powspinać i porozmawiać o głupotach.

OPIS WARSZTATU Cześć! Zapraszam na warsztaty, na których wspólnie będziemy się uczyć podstaw rysunku akademickiego. Postaramy się poznać sposoby, jak właściwie zakomponować pracę, jak właściwie uchwycić perspektywę i proporcje, oraz jak wykorzystać cały potencjał narzędzia, którym będziemy się posługiwać. Najważniejsze jest jednak to, by dać się ponieść swojej wyobraźni i odkryć swój własny sposób wyrazu. Bo to, co czyni dzieło naprawdę wartościowym, to nie jego zgodność z rzeczywistością, a jego oryginalna interpretacja twórcy :) Na tych warsztatach zajmiemy się jednym i drugim!

Zapisujcie się, będzie muzyka i jedzenie :)

 

Animacja i integracja przez sztukę i zabawę!

Prowadzący: Aleksandra Warchał

COŚ O SOBIE Spełniam się jako tancerka, aktorka, szczudlarka, jak i animatorka kultury. Tańczę od najmłodszych lat, a scena jest dla mnie miejscem na ziemi. Pracuję jako instruktor w szkole tańca Pasja i współpracuję z krakowskim teatrem ulicznym Kalejdoskop. Nie lubię pisać o sobie – za to lubię teatr, taniec, zdrowe odżywanie, ludzi i lato. Jak dobrze pójdzie to za trzy miesiące będę magistrem promocji kultury.

OPIS WARSZTATU Jak animować i integrować grupy dzieci i dorosłych? Jak tworzyć świadomość wspólnoty zadań oraz równych praw i obowiązków osób do grupy należących? Jak budować zaufanie do siebie i grupy? W pakiecie nauka ekspresji pozytywnych emocji i miłowania bliźniego swego, jak siebie samego!

 

Warsztaty fotograficzno-modowe

Prowadzący: Radosław Kiełcz, Patrycja Plata

COŚ O SOBIE Na co dzień pracuję jako fotograf, aczkolwiek nie jest to moje jedyne zajęcie. Prowadzę również animacje dla dzieci. Największą pasją są podróże nie konwencjonalnymi środkami transportu, takie jak auto stop a nawet ogórek.

OPIS WARSZTATU Szkolenie poprowadzą dwie osoby, część fotograficzna będzie poprowadzona przez Radosława Kiełcz część modowa przez absolwentkę Artystycznego Projektowania Ubioru, Patrycję Platę. Maksymalna liczba osób na warsztatach fot. to 6 osób to samo tyczy się modowych. Będziemy podzieleni na dwie grupy lecz będziemy się przeplatać. Warsztaty fotograficzne obejmą fotografie mody studyjnej oraz plenerowej, dowiecie się również jak potężnym narzędziem jest blenda. Co do warsztatów modowych, zgłębicie wiedzę na temat rodzajów sylwetek, aktualnych trendów, przejdziecie metamorfozę którą grupa fotograficzna uwieczni. Przerobicie również swoje stare ubrania które będą wyglądać jak te w obecnych trendach.

 

Warsztaty kaligrafii i iluminacji celtyckiej

Prowadzący: Przemek Wysogląd SJ

COŚ O SOBIE Jezuita, diakon. Studiuje w Rzymie.

OPIS WARSZTATU Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy kaligrafii i iluminacji celtyckiej przy użyciu tradycyjnej techniki stosowanej przez irlandzkich mnichów. Na koniec każdy wykona stronę z wybranym przez siebie tekstem i ilustracją.

 

Zagadki logiczne i planszówki

Prowadzący: Natalia Wawrzos

COŚ O SOBIE Wielokrotna uczestniczka IDM, była uczestniczka i animatorka MAGIS Czechowice. Jestem nauczycielem w krakowskiej szkole Całka Zapałka – wesoła matematyka, gdzie zarażamy matematyką dzieci i młodzież.

OPIS WARSZTATU Kto choć raz zarwał noc, siedząc przy stole w całości zajętym przez plansze, kostki, figurki, pionki i karty, ten z pewnością wie, że planszówki to najdoskonalsza forma spędzania wolnego i teoretyczne nie-wolnego czasu. Posiadam sporą bazę gier planszowych i logicznych dla tych, którzy traktują je jako miłą i przyjemną zabawę, jak również zbiór pozycji wymagających od uczestników matematycznego zacięcia, cierpliwości i sprytu. Całość przeplatana będzie sowicie zagadkami logicznymi i treningiem twórczego myślenia. Warsztaty przeznaczone również dla osób, które nie darzą miłością matematyki. Zobaczysz, po IDMach ta kwestia się zmieni :) PS. Zachęcam do przywożenia także swoich planszówek.

 

„Good news is no news”? Warsztaty dziennikarskie!

Prowadzący: Alicja Wysowska, Beata Michalik

COŚ O SOBIE Jestem nauczycielką języka polskiego. Nie potrafię pracować, siedząc w jednym miejscu oraz „kontaktując” się jedynie z plikiem dokumentów – zatem nie nadaję się np. do pracy biurowej. Cenię sobie nieprzewidywalność, którą daje mi praca w szkole – wprawdzie mam w głowie pewien plan na każdy dzień, ale codzienność zazwyczaj „tworzy” coś nowego, czasem znacznie bardziej ciekawego :) Lubię rysować, tworzyć jakieś drobne ozdoby, zabawki. Ponadto chętnie wybieram się na długie spacery, czy też górskie wycieczki. Nic natomiast nie uspokaja mnie tak jak szum morskich fal.

OPIS WARSZTATU W środowisku dziennikarzy często powtarza się hasło: „good news is no news”, co może sugerować ograniczoną wartość tych dobrych wiadomości. Czy rzeczywiście tak jest? Dziennikarz z odbiorcą zawiera nieformalną umowę, zwaną paktem faktograficznym. Czy jest ona przestrzegana? Jakie różnice można dostrzec między dziennikarstwem teoretycznym (jakie powinno być) a praktycznym (jakie jest)? Jak wygląda praca dziennikarza? Jakie przyjmuje formy? Według jakich zasad powinna być tworzona dziennikarska wypowiedź? Te i inne pytania postaramy się rozważyć w czasie trwania naszych warsztatów. Refleksji będzie również towarzyszyć działanie – na kilka godzin sami wejdziemy w role dziennikarzy.

 

Devising theatre – warsztaty aktorskie!

Prowadzący: Ewa Mikuła

COŚ O SOBIE Jestem studentką wiedzy o teatrze spec. performatyka przedstawień na UJ oraz reżyserii teatralnej spec. dramaturg teatru w PWST w Krakowie. Lubię się uśmiechać; mówić w gwarze śląskiej; pracować z innymi ludźmi, jeść i spać ;)

OPIS WARSZTATU Co to znaczy być na scenie? Być może sytuacja teatralna tworzy się już od momentu, kiedy staję przed drugim człowiekiem? Chciałabym Was zaprosić na warsztaty aktorskie prowadzone stosunkowo niekonwencjonalną metodą – devising theatre, którą poznałam podczas warsztatów z reżyserem i performerem Wojtkiem Ziemilskim i chciałabym ją podać dalej. Pozwala ona na otwarciu umysłu, samodzielnym wytwarzaniu materiału, nad jakim się pracuje i dobrej zabawie, niezależnie od doświadczenia scenicznego.

 

Warsztaty Teatralne

Prowadzący: Małgorzata Sowa

COŚ O SOBIE Z wykształcenia jestem aktorką i filologiem (prawie). Na co dzień pracuję jako korepetytor języka angielskiego, oprócz tego angażuje się w różnego rodzaju projekty teatralne, filmowe, a także tak zwany „voice acting”. Prowadzę swoją grupę teatralną od niemalże pięciu lat, z małymi przerwami.

OPIS WARSZTATU Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów teatralnych będzie przeszłość w przyszłości. Na warsztat weźmiemy teksty wielkich dramaturgów amerykańskich, monologi z dzieł rosyjskich pisarzy i inne teksty sceniczne. Posługując się różnymi technikami aktorskimi, postaramy się zinterpretować ich znaczenie i znaleźć dla nich miejsce we współczesnym teatrze. Na warsztatach pojawią się także ćwiczenia z wykorzystaniem elementarnych zadań aktorskich, improwizacji, ruchu oraz emisji głosu. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników i pasjonatów sztuki teatralnej.

 

IMPRO czyli Teatr Improwizowany

Prowadzący: Bartłomiej Aleksandrowicz

COŚ O SOBIE Na co dzień jestem studentem szkoły wojskowej. W życiu chciałbym spróbować wszystkiego czego się da bo z małych rzeczy człowiek czerpie największe przyjemności. Moją największą pasją bez której nie wyobrażam sobie życia jest improwizacja. Ona sama dała mi tyle w życiu że stała się jej nierozerwalną częścią.

OPIS WARSZTATU Na warsztatach pokażę wam podstawy teatralne oraz improwizatorskie. Nauczymy się jak walczyć ze stresem występowania przed ludźmi. Jak nawiązywać nowe znajomości dzięki improwizowaniu. Poznacie wiele gier i zabaw dzięki którym się rozwiniecie, ale również będziecie mogli grać ze znajomymi po powrocie do domu. Weźcie ze sobą luźne ciuchy żeby nie krępowały waszych ruchów.

 

Nauka tańca użytkowego: na każdą imprezę, dyskotekę i potańcówkę

Prowadzący: Wojtek Adamowicz

COŚ O SOBIE Prowadzę Akademia Tańca BAILADANCE i na codzień uczę jak dobrze i efektownie tańczyć z partnerem/partnerką wykorzystując proste kroki tańców użytkowych. Przygotowuję także pary do pierwszego tańca na weselu (proste lub zaawansowane układy taneczne). Lubię uczyć i wiem, że w każdym drzemie potencjał, trzeba go tylko odpowiednio wydobyć:)

OPIS WARSZTATU Na warsztatach nauczysz się: – tańczyć do każdej piosenki na imprezie, weselu, potańcówce, dyskotece, itp. – dla partnerów: nauka prowadzenia partnerki – dla partnerek: dowiesz się, jak nie dać sobie zdeptać nóg w tańcu

Nauka tańca: disco-blues (1na1) oraz disco-fox (2na1).

Zapraszamy!

 
  • Podziękowania