Ignacjańskie Dni Młodzieży
28 lipca - 1 sierpnia 2018 | Stara Wieś

Drugi dzień ignacjańskiego spotkania przywitał deszcz, chłód i niebo pełne chmur… Jednak to nie zniechęciło MAGIS-owiczów do tworzenia radosnego miasteczka młodych. Wystartowali z większym rozpędem!

Przywitanie pod sceną, przedpołudniowe warsztaty i Msza Św., w szczególności dziś ze specjalnym prymicyjnym błogosławieństwem trzech neoprezbiterów: o. Sebastiana Masłowksiego SJ, o. Leszka Wilczaka SJ i o. Marcina Włodarka SJ.

Podczas homilii o. Sebastian przypomniał o postawie równowagi w życiu każdego człowieka. Poprzez ewangeliczny przykład Marii i Marty, pokazał jak ważna jest praca, ale także moment na zatrzymanie się i refleksję.

Nie obyło się bez wspólnej integracji i zabawy. Koniecznymi elementami IDM-ów jest, tzw. tunel, taniec belgijski, tunak oraz spontaniczne występy uczestników czy to wokalne, czy taneczne.

Był to czas na dostrzeżenie drugiego człowieka, dzielenia się swoimi rekolekcyjnymi przeżyciami i przygotowanym bochenkiem chleba – symbolem jedności i hojności.

Dzień drugi IDM- ów zakończył się nabożeństwem uwielbienia przygotowanym przez nowicjuszy. Adoracja i modlitwa wstawiennicza zwieńczyły kolejny dzień niezwykłych wspólnotowych przeżyć, których ciąg dalszy przed nami.

„I choć może nie widzisz fajerwerków, to dostrzeż Boga w małych rzeczach” – przypominał
o. Wojtek Kowalski SJ. Bowiem południe było już z prześwitami słońca, a wieczór z blaskiem gwiazd!

Magdalena Kielnar

o. Mariusz Balcerak SJ   Kategorie wpisu: Archiwum, XIII IDM   Data dodania: 30 Lip 2015

 
  • Podziękowania