Ignacjańskie Dni Młodzieży
28 lipca - 1 sierpnia 2018 | Stara Wieś

„Moje pojawienie się zwiastuje zbliżający się koniec XII Ignacjańskich Dni Młodzieży”. Tymi słowami prowincjał o. Jakub Kołacz SJ, rozpoczął uroczystą Eucharystię we wspomnienie św. Ignacego Loyoli.

Podczas homilii prowincjał jezuitów podkreślił, że Ewangelia zaczyna żyć dopiero, gdy ją rozważamy i stosujemy do własnego życia. „Pan Bóg wzywa nas byśmy nauczyli się kochać prawdziwie”. Słowa te były swego rodzaju przesłaniem, które uczestnicy spotkania mają zawieść do swoich domów i wspólnot. Bo jak śpiewała na rozpoczęcie Eucharystii grupa z Wrocławia – „jestem tu by wielbić …”

Ważnym momentem przedostatniego dnia był popołudniowy czas prezentacji warsztatów, podczas którego magisowicze mogli pokazać innym uczestnikom zdobyte przez ostatnie dni umiejętności. Były m.in.: występy taneczne, wokalne, instrumentalne, a także pokaz filmów i zdjęć, które powstały na warsztatach medialnych.

Tak zwaną „wisienką na torcie” XII IDM-ów był występ zespołu New Life’m. (zob. fot.). „Ten koncert to moment kulminacyjny. Jest to podziękowanie dla uczestników oraz wszystkich, którzy zaangażowali się w tworzenie tego spotkania” – powiedział dyrektor o. Paweł Beń SJ.

Artyści zaprezentowali 12 utworów, w nawiązaniu do tegorocznego IDM-owego hasła. Stały się symbolicznie dwunastoma okruchami.

Magdalena Kielnar

 

o. Mariusz Balcerak SJ   Kategorie wpisu: Archiwum, XIII IDM   Data dodania: 1 Sie 2015

 
  • Podziękowania