Ignacjańskie Dni Młodzieży
28 lipca - 1 sierpnia 2018 | Stara Wieś

„Przygotowujemy się jak każdego dnia na IDM-ach do największego z cudów!”. Tak o. Mirosław Jajko SJ zapowiedział początek mszy świętej podczas naszego spotkania. Pytanie tylko brzmi: dlaczego młodzi tak licznie gromadzą się w tym miejscu? Eucharystia jest przecież ciągle ta sama – dodał. Ale właśnie od młodych zależy czy oni będą tacy sami…

Mija właśnie półmetek IDM-ów. Coraz wyraźniej widać efekty warsztatów, czy to w postaci graffiti, które powstaje pod sceną, czy to po zapachu ciast i ciasteczek unoszących się w powietrzu dwa razy dziennie. Czasem najzwyczajniej po zmęczeniu na twarzach uczestników spotkania, którzy wybrali warsztaty związane z wysiłkiem fizycznym.

Mimo wszystko „Oni nadal chcą! Trwa w nich duch wspólnoty i radość z nim związana”.

Dzisiejsza Eucharystia rozpoczęła się żywą i radosną pieśnią zachęcającą, aby zawsze walczyć pod sztandarem miłości. Podczas homilii o. Krzysztof Pietruszkiewicz SJ przypomniał, że to „Bóg mówi nam kim jesteśmy”, a nie jakiś człowiek. Jednak żeby ten głos usłyszeć, musimy częściej się w niego wsłuchiwać, przypomniał kaznodzieja.

Poza standardowym rytmem IDM-ów, uczestnicy spotkania przygotowują się do jutrzejszego pełnego dnia wrażeń. Natomiast w wigilię wspomnienia św. Ignacego Loyoli odbędzie się Festiwal Filmowy XII Ignacjańskich Dni Młodzieży.

Magdalena Kielnar

o. Mariusz Balcerak SJ   Kategorie wpisu: Archiwum, XIII IDM   Data dodania: 30 Lip 2015

 
  • Podziękowania