Ignacjańskie Dni Młodzieży
28 lipca - 1 sierpnia 2019 | Stara Wieś

Co prawda, do XIII Ignacjańskich Dni Młodzieży zostało jeszcze kilka dni, ale powoli otwieramy nasze drzwi i przekazujemy pierwsze informacje ze Starej Wsi.

W piątek 14 lipca, do Starej Wsi zaczęli przyjeżdżać uczestnicy z różnych części Polski. Ci najbardziej niecierpliwi byli tutaj już kilka (no, może kilkadziesiąt) minut po północy. Większość jednak przybyła tuż po obiedzie. Czekając na resztę, mieli czas przywitać się ze starymi znajomymi, uścisnąć po raz pierwszy rękę tym, których wcześniej spotkali. Gdy już wszyscy (no, prawie wszyscy) tu dotarli, uczestnicy wyruszyli w nowych grupach do ośrodków, gdzie przez najbliższe dni będę brać udział w rekolekcjach magisowych.

Rekolekcje tradycyjnie rozpoczęły się wspólną Mszą św. w starowiejskiej bazylice, której przewodniczył o. Łukasz Dębiński SJ, dyrektor rekolekcji, a kazanie powiedział o. Wojciech Kowalski SJ, moderator z Kłodzka. Przypomniał w nim, że rekolekcje to jest ten szczególny czas, kiedy możemy uświadomić sobie, że Bóg jest nam niezbędnie potrzebny do życia, tak samo jak powietrze. W tym czasie warto też zmienić trochę naszą perspektywę: przestać patrzeć po ludzku, a zacząć patrzeć oczami wiary. Jeśli tego nie zrobimy, to szybko możemy zacząć zastanawiać się, kto jest owcą, a kto wilkiem z dzisiejszej Ewangelii. Ale jednak to tylko od nas zależy, czy będziemy dla siebie nawzajem owcami, czy drapieżnymi wilkami.

Na czas rekolekcji uczestnicy tradycyjnie dostali także dzienniczki duchowe, w których będą mogli zapisywać to, co się działo w czasie tych rekolekcji, ważne słowa, które usłyszeli i które chcą zapamiętać.

Czekając na rozpoczęcie IDMów, módlmy się za tych wszystkich, którzy teraz są na rekolekcjach, by mogli w tym czasie doświadczyć Boga, wejść z Nim w relację i umocnić swoją wiarę. Św. Stanisławie Kostko, módl się za nami!

Piotr Chydziński SJ   Kategorie wpisu: XIII IDM   Data dodania: 16 Lip 2017

 
  • Podziękowania